سوپر ویزا

سوپر ویزا (Super Visa) چیست؟

سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا اجازه می‌دهد تا برای مدت طولانی‌تر به کانادا سفر کنند در حالیکه تحت حمایت مالی فرزندان خود هستند. این ویزا نوعی ویزای توریستی مالتیپل است به این معنا که شخص می تواند چندین بار با این ویزا بدون نیاز به تجدید یا تمدید مکرر آن وارد کانادا شود. والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها می توانند تحت عنوان توریست، به مدت حداکثر دو سال متوالی (در اولین سفرشان به کانادا) در کانادا بمانند.

برای دریافت سوپر ویزا، هم اسپانسر(شهروند کانادایی یا دارنده اقامت دائم) و هم والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها باید دارای شرایطی خاص باشند:

معیارهای اسپانسر یا دعوت کننده:

  • اسپانسر باید شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم باشد.
  • ارسال دعوت نامه کانادایی برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها به عنوان اسپانسر
  • اسپانسر باید اثبات کند که حداقل درآمد سالانه معین شده از طرف اداره مهاجرت کانادا را برای این برنامه دارد. اسپانسر با ارائه مدارک معتبر باید نشان دهد که توان مالی تامین مخارج والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را در مدت اقامت در اختیار دارد.

*توجه داشته باشید حداقل درآمد سالانه مورد نیاز برای سوپر ویزا بیشتر از حداقل درآمد مورد نیاز برای برنامه ی (Canadian Family Sponsorship) است.

مدارک لازم برای مهمانان (والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها):

  • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ(ها) باید گواهی سلامت پزشکی دریافت کنند تا اثبات کنند شرایط سلامتی مطلوب مورد نیاز ویزا را دارند.
  • آن‌ها باید بیمه‌ی خصوصی سلامت حداقل یک ساله کانادایی از یک شرکت بیمه کانادایی دریافت کنند که موارد مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، بستری شدن و بازگرداندن به کشور مبدا را پوشش دهد.
  • آنها باید دعوت نامه ا‌ی از اسپانسر داشته باشند که شامل جزئیاتی همچون هدف بازدید، مدت اقامت و تمهیدات مربوط به حمایت مالی را دارا باشد.

ویژگی‌های کلیدی سوپر ویزا (Super Visa):

  • امکان ورود چند بارِ(Multi-Entry): صاحبان سوپر ویزا در طول اعتبار ویزایشان می‌توانند چندین بار وارد کانادا و از آن خارج شوند که این امر سفر به کانادا را در طول دو سال راحت تر می کند.
  • تمدید ویزا: پس از اولین بازدید، والدین و پدربزرگ‌ و مادربزگ ها می‌توانند برای تمدید سوپر ویزای خود درخواست دهند که به آن‌ها این امکان را می دهد تا دو سال دیگر در کانادا بمانند بدون اینکه نیاز باشند به کشور خود برگردند.
  • حمایت مالی: اسپانسر مسئولیت حمایت مالی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ را در طول اقام در کانادا دارد.
  • فرآیند درخواست: فرآیند درخواست سوپر ویزا شامل ارسال مدارک مورد نیاز، از جمله دعوت نامه، مدرک دارا بودن بیمه خصوصی سلامت کانادایی و سایر مدارک حمایتی، به نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزا (VAC) می‌شود.

مهم است که توجه داشته باشید که سوپر ویزا  برای بازدیدهای موقت طراحی شده است و امکان اقامت دائم در کانادا را فراهم نمی‌کند. اگر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها می‌خواهند به صورت دائمی در کانادا بمانند، باید برنامه (Canadian Family Sponsorship) را بررسی کنند که به شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم اجازه می‌دهد تا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای اقامت دائم به کانادا دعوت کنند.

سوپر ویزا (Super Visa) گزینه‌ای ارزشمند برای شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم است تا بتوانند والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای بازدیدهای طولانی‌تر به کانادا بیاورند در حالی که اطمینان دارند که آن‌ها در طول اقامت خود تحت پوشش بیمه درمانی هستند. متقاضیان باید قبل از درخواست برای سوپر ویزا الزامات و شرایط واجد شرایط بودن را با دقت بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر بازدید ترین ها