اسپانسر شیپ

اسپانسرشیپ اعضای خانواده

برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده در کانادا، نزدیک تر کردن عزیزان به یکدیگر:

کانادا کشوری است که به پذیرایی و استقبال از مهاجرین مشهور است، در این راستا به اتحاد خانواده هم اهمیت فراوانی می دهد. برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده گواهی بر این تعهد است که به شهروندان کانادایی و ساکنان دائم، این امکان را می دهد تا از اعضای نزدیک خانواده خود برای مهاجرت به کانادا حمایت مالی کنند. در این مقاله، هدف، معیارها، پروسه درخواست و تأثیر عمیقی که این برنامه بر اتحاد مجدد خانواده ها دارد٬ بررسی خواهیم کرد.

هدف برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده

برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده  در درجه اول با هدف اتحاد مجدد خانواده هایی است که به دلیل مهاجرت از هم جدا شده اند. با توجه به اهمیت حفظ پیوندهای خانوادگی٬ این برنامه با حمایت از این اصل که خانواده ها باید بتوانند در یک کشور با هم زندگی کنند، این امکان را می دهد تا شهروندان کانادایی و افراد مقیم دائم بتوانند از اعضای خانواده خود حمایت مالی کنند.

معیارها و شرایط برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده

درک معیارها و شرایط این برنامه بسیار مهم است:

 • معیارهای یک اسپانسر: برای اسپانسر شدن، شما باید شهروند کانادا باشید، یا اقامت دائم کانادا را داشته باشید، یا در برخی موارد، شما باید فردی بومی باشید. همچنین باید حداقل ۱۸ سال سن و در کانادا اقامت داشته باشید.
 • شما می توانید از اعضای خانواده، اسپانسر اشخاص مشخصی باشید: همسر یا شریک زندگی(common-law partner) خود، فرزندان وابسته، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ. علاوه بر این، در شرایط خاص، ممکن است بتوانید اسپانسر خواهر یا برادر، برادرزاده، خواهرزاده یا نوه یتیم خود باشید.
 • معیارهای مالی: اسپانسرها باید متعهد باشند که برای مدتی معین از اعضای خانواده تحت تکفل خود حمایت مالی کنند. این امر بدین دلیل است که افراد اسپانسر‌شده متکی به برنامه‌های کمک‌های اجتماعی نباشند.
 • تعهد: اسپانسرها باید تعهدنامه حقوقی امضا کنند با این عنوان که از اعضای خانواده تحت تکفل خود حمایت مالی کنند. این تعهد معمولاً برای مدتی مشخص تعیین می شود، که معمولاً ۲۰ سال برای والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ و ۱۰ سال برای دیگر اعضاست.
 • پذیرش: اعضای خانواده اسپانسرشده باید شرایط  دریافت ویزا را داشته باشند، که شامل انجام معاینات پزشکی و بررسی های امنیتی است.

پروسه درخواست

پروسه برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده در کانادا شامل چندین مرحله است:

 • اثبات واجد شرایط بودن: شما (اسپانسر) و عضو خانواده تحت تکفل شما باید اثبات کنند که واجد شرایط  برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده  هستند.
 • تکمیل درخواست: درخواست اسپانسرشیپ شامل تکمیل فرم های مورد نیاز و ارسال مدارک پشتیبانی، هم برای اسپانسرو هم برای عضو خانواده اسپانسر شده است.
 • پروسه پردازش: منتظر بمانید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد، بسته به نوع حمایت مالی و رابطه بین اسپانسر و شخص اسپانسر شده زمان پروسه می تواند متفاوت باشد.
 • مصاحبه: در برخی موارد ممکن است نیاز باشد که عضو خانواده اسپانسرشده در کنسولگری یا سفارت کانادا مورد مصاحبه قرار گیرد.
 • بررسی های پزشکی و سابقه: هم اسپانسرها و هم اعضای خانواده اسپانسرشده باید تحت معاینات پزشکی و بررسی های امنیتی قرار گیرند.
 • تصمیم: پس از بررسی درخواست، تصمیم نهایی اعلام خواهد شد. در صورت تایید، فرد اسپانسرشده ویزای اقامت دائم دریافت می کند که به آنها اجازه می دهد به خانواده خود در کانادا بپیوندند.

تاثیر بر خانواده ها

برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده  تأثیری عمیق بر اتحاد خانواده ها، تقویت پیوندها و تقویت حس تعلق دارد. این برنامه به خانواده ها اجازه می دهد تا زندگی مشترک خود را در کانادا بسازند، فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند و به تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی کشور کمک کنند. برای بسیاری از مهاجران، این برنامه راه نجاتی است که آنها را قادر می سازد تا از نو زندگی را در محیط خانواده ای دوست داشتنی شروع کنند.

برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده  نمونه درخشانی از تعهد کانادا به اتحاد خانواده است. این برنامه با امکان دادن به شهروندان و ساکنان دائم کانادا برای اسپانسرشیپ شدن اعضای نزدیک خانواده خود، نه تنها پیوندهای خانوادگی را تقویت می کند، بلکه ساختار جامعه کانادا را نیز غنی کرده و بر این ایده تاکید می کند که در کانادا خانواده گرامی است.

تفاوت بین همسر و شریک زندگی(common-law partner) چیست؟

در زمینه مهاجرت به کانادا، بین همسر و شریک زندگی(common-law partner) تفاوت وجود دارد، به ویژه در مورد واجد شرایط بودن برای حمایت تحت برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده و سایر موارد قانونی:

 • همسر: همسر، در کانادا، به شخصی گفته می شود که به طور قانونی با شخص دیگری ازدواج کرده است. ازدواج رسمی، ازدواجی است که از طریق مراسم یا پروسه قانونی، مانند مراسم عروسی مدنی یا مذهبی، منعقد شده و در مراجع ذیصلاح دولتی به ثبت رسیده باشد. در مورد برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده، یک شهروند یا مقیم دائم کانادا می تواند از همسر قانونی خود برای اقامت دائم کانادا حمایت کند.
 • شریک زندگی(common-law partner): از طرف دیگر، شریک زندگی(common-law partner) به شخصی گفته می شود که با شخص دیگری در رابطه زناشویی است اما به طور قانونی با آن شخص ازدواج نکرده است. برای اینکه آنها زوجین برای مهاجرت یا مقاصد قانونی به عنوان شریک زندگی(common-law partner) در نظر گرفته شوند، باید حداقل یک سال با هم در رابطه زناشویی باشند. این دوره ممکن است در استان ها یا مناطق مختلف متفاوت باشد. شرکای زندگی(common-law partners) هم می توانند در صورت داشتن واجد شرایط بودن تحت برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده قرار بگیرند.

توجه به این نکته مهم است که تعاریف مهاجرتی و قانونی کانادا ممکن است با سایر کشورها متفاوت باشد. هنگام درخواست برای مهاجرت یا مقاصد قانونی دیگر در کانادا، درک معیارها و تعاریف خاص مورد استفاده در کانادا ضروری است. اگر سؤالی دارید یا نیاز به توضیح در مورد وضعیت خاص خود دارید، توصیه می شود با ما مشورت کنید، ما می توانیم بر اساس شرایط، شما راهنمایی کنیم.

تعهد مالی اسپانسر هنگام اسپانسرشیپی فرزند یا والدین

تعهد مالی یک اسپانسر در هنگام اسپانسرشیپی فرزند یا والدین خود در کانادا یک جنبه حیاتی از برنامه اسپانسرشیپ اعضای خانواده است. اسپانسرهای مالی ملزم به ارائه پشتوانه مالی و اطمینان از عدم وابستگی اعضای خانواده اسپانسرشده خود به برنامه های کمک های اجتماعی در کانادا هستند. تعهد مالی بسته به عضوی از خانواده که اسپانسرشده٬ متفاوت است.

در اینجا توضیح مفصل تری درباره تعهد مالی برای اسپانسرشیپ فرزندان و والدین آورده شده است:

اسپانسرشیپ فرزندان وابسته:

 • محدودیت سنی: فرزندانی که برای برنامه اسپانسرشیپ در نظر گرفته می شوند، معمولاً زیر ۲۲ سال سن دارند. با این حال، استثناهایی برای فرزندان دارای ناتوانی های خاص یا شرایط پزشکی وجود دارد که ممکن است حتی سن بیشتری داشته باشند.
 • حمایت مالی: اسپانسرها در قبال فرزندان اسپانسرشده خود مسئول هستند. این امر شامل تامین نیازهای اولیه آنها مانند غذا، پوشاک و سرپناه می شود.
 • بدون نیاز به حداقل درآمد: برخلاف برخی از برنامه های مهاجرتی دیگر، برای اسپانسرهایی که می خواهند فرزندان تحت تکفل خود را به کانادا بیاورند، هیچ شرط حداقل درآمد خاصی وجود ندارد.

اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها:

 • حداقل درآمد ضروری است:هنگام اسپانسرشیپی والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ، اسپانسرها ملزم به رعایت حداقل درآمد ضروری هستند. حداقل درآمد ضروری براساس اندازه خانواده اسپانسر، که بسته به تعداد افراد تحت تکفل و تعداد اعضای خانواده ایست که فرد قصد دارد اسپانسر آن ها شود، تعیین می شود.
 • حمایت مالی: اسپانسرها در قبال والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ تحت حمایت خود مسئول هستند. این امر شامل تامین نیازهای اولیه آنها مانند غذا، پوشاک و سرپناه، و همچنین هرگونه هزینه اضافی پزشکی یا مراقبت های بهداشتی است که توسط طرح بیمه سلامت عمومی پوشش داده نمی شود.
 • تعهد: اسپانسرها باید تعهدنامه حقوقی امضا کنند با این عنوان که برای مدت معینی از والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ تحت حمایت خود حمایت مالی کنند. مدت زمان این تعهد معمولاً برای والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ ۲۰ سال است.
 • حمایت اشتراکی: در برخی موارد، اسپانسرها ممکن است تصمیم بگیرند که بصورت اشتراکی از والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ ها حمایت مالی کنند. اسپانسرهای اشتراکی باید الزامات حداقل درآمد ضروری را برآورده کنند.
 • بازپرداخت کمک های اجتماعی: اسپانسرها مسئول بازپرداخت هرگونه مزایای کمک های اجتماعی دریافتی توسط والدین٬ پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسرشده در طول دوره تعهد هستند.

توجه به این نکته مهم است که تعهدات مالی و معیارها ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین ضروری است که با ما مشورت کنید تا مطمئن شوید که به روزترین و دقیق ترین اطلاعات را هنگام اسپانسرشیپی فرزند، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود در کانادا را دارید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر بازدید ترین ها